Cahil Cühela

Türkiye İl, İlçe Shapfile harita verisi (Qgis, ArcGis)

ArcGisHarita ve KadastroQgis

Merhabalar,

Harita oluştururken Türkiye İdari sınırları gösterir shapefile .shp dosya verileri ektedir. Bu verileri QGis, ArcGis gibi programlara yükleyerek ve altlık olarak Google Earth,  Open Street Map gibi haritaları kullanarak çalışmalara başlayabilirsiniz.

{getButton} $text={Türkiye Mülki İdare Sınırları İndir} $icon={download} $color={#181169}

  •  Ücretsizdir.
  •  b) Harita Genel Müdürlüğünce hazırlanmış olan çeşitli tür ve ölçekte ürünler, kullanımın yaygınlaştırılması amacıyla, yerli ve yabancı kullanıcıların kolayca erişebilecekleri şekilde sayfamızda ücretsiz olarak sunulmaktadır. 
  • Telif hakları Harita Genel Müdürlüğünde saklı kalmak kaydıyla; ürünlerin isteyen her kullanıcı tarafından ticari faaliyetler dışında serbest kullanımı (Adil Kullanımı) ve dağıtımı yapılabilir. Ürünlerin adil kullanımı ve dağıtımı yapıldığında Harita Genel Müdürlüğünün kaynak olarak gösterilmesi zorunludur. 
  • Bu haritadaki ülke, il ve ilçe sınırları gösterim amaçlı farklı kaynaklardan itibari olarak türetilmiştir, bu ve bu veri kullanılarak türetilen hiçbir veri resmî nitelik taşımamaktadır. İl, ilçe ve köy sınırlarının belirlenmesi, değiştirilmesi ve yayımlanması yetki ve sorumluluğu 5442 Sayılı İl İdaresi Kanunu ile düzenlenmiştir.
Kaynak : https://www.harita.gov.tr/urun/turkiye-mulki-idare-sinirlari/232


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir